Home Tags PD

Tag: PD

Basha riconsidera il ruolo dell’opposizione in Parlamento

In un’intervista rilasciata al programma televisivo Opinion, il leader del PD Lulzim Basha ha spiegato le possibili vie dell’opposizione dopo lo scontro avvenuto a...

PD padit në Prokurori Gramoz Ruçin

Partia Demokratike ka paditur në Prokurori kreun e kuvendit, Ruçi. Ndërsa deputetët e Partisë Socialiste kërkuan sot përjashtim për 10 deputetë të opozitës pas protestës...

L’opposizione albanese si oppone all’intervento degli internazionali nella nomina del nuovo...

Le due principali forze dell'opposizione, il partito democratico ed il Movimento socialista per l'integrazione (LSI), contrastano l'intervento della delegazione dell'Unione europea in Albania e dell'ambasciata...

Akuzat e PS për raportet financiare të PD, reagon për herë...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka reaguar pas akuzave të PS kundrejt PD se ka fshehje të shpenzimeve në fushatë. PS thotë se PD ka...

Opozita kërkon nxjerrjen e dokumentit sekret nga Meta, të mbledhjes se...

Në një letër drejtuar Presidentit të vendit Ilir Meta, deputetë demokratë dhe të LSI-së i kanë kërkuar atij deklasifikimin dhe bërjen publike të mbledhjes...

Kryemadhi i jep “Po”- PD-se së Bashës: Sëbashku kundër Ramës!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi iu përgjigj pozitivisht ‘ftesës’ së Lulzim Bashës për krijimin e një fronti të gjerë bashkëpunimi opozitar kunder shumices se...

Incidenti në mbledhjen e kryesisë, habit deputeti i PD-së:

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka komentuar incidentin në mbledhjen e Kryesisë së PD, ku kryetari i Komisionit për Zgjedhjet në PD, Jemin...

Zbardhet sherri mes Gjanës dhe Mezinit në mbledhjen e Kryesisë së...

Valbona Mezini: Ne thirrëm demokratët në çadër dhe i mbajtëm ata njerëz për muaj me radhë kundër Ramës, pastaj e takuam, ndenjëm 5 orë në...

Imami për deputetët e rinj të PD: Mos i vur kërriçit...

Arben Imami ka komentuar deputetët e rinj të grupit parlamentar të Partisë Demokratike. Gjatë një interviste në Abc News, Imami kë thënë me humor një...

Basha: Nga intervista e Berishesh dje u kuptua se kush realisht...

I ftuar në emisioni “Opinion” kryetari i opozitës Lulzim Basha është shprehur se me intervistën e djeshme të ish kryeministri Sali Berisha ka dal...