Home Tags PD

Tag: PD

PD: Vendimi i gjykatës italiane për vallanë e ministrit: Banda e...

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, z.Agron Xhafaj rezulton i dënuar në shtetin fqinj, Itali për trafik droge. Sipas vendimit të...

Safet Gjici i përgjigjet deputetit demokrat: Do shihemi në gjyq…

Pas akuzave se ka përfituar miliona dollarë tendera publikë, presidenti i Kukësit, Safet Gjici i është përgjigjur deklaratave të deputetit demokrat, Ervin Salianji. Gjici thotë...

Skandali i pronave në Spille/ Drejtoresha e Hipoketës tenton të prishë...

Partia Demokratike ka denoncuar sot presionin që po u bëhet regjistruesve në Kavajë në lidhje me skandalin e fundit të tjetersimit te pronave ne...

HEC-et në kanionet e Skraparit, PD: Faktet që tregojnë se Rama…

Kreu i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka reaguar lidhur me projektin e anuluar për ndërtimin e dy HEC-eve në kanionet e...

Basha riconsidera il ruolo dell’opposizione in Parlamento

In un’intervista rilasciata al programma televisivo Opinion, il leader del PD Lulzim Basha ha spiegato le possibili vie dell’opposizione dopo lo scontro avvenuto a...

PD padit në Prokurori Gramoz Ruçin

Partia Demokratike ka paditur në Prokurori kreun e kuvendit, Ruçi. Ndërsa deputetët e Partisë Socialiste kërkuan sot përjashtim për 10 deputetë të opozitës pas protestës...

L’opposizione albanese si oppone all’intervento degli internazionali nella nomina del nuovo...

Le due principali forze dell'opposizione, il partito democratico ed il Movimento socialista per l'integrazione (LSI), contrastano l'intervento della delegazione dell'Unione europea in Albania e dell'ambasciata...

Akuzat e PS për raportet financiare të PD, reagon për herë...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka reaguar pas akuzave të PS kundrejt PD se ka fshehje të shpenzimeve në fushatë. PS thotë se PD ka...

Opozita kërkon nxjerrjen e dokumentit sekret nga Meta, të mbledhjes se...

Në një letër drejtuar Presidentit të vendit Ilir Meta, deputetë demokratë dhe të LSI-së i kanë kërkuar atij deklasifikimin dhe bërjen publike të mbledhjes...

Kryemadhi i jep “Po”- PD-se së Bashës: Sëbashku kundër Ramës!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi iu përgjigj pozitivisht ‘ftesës’ së Lulzim Bashës për krijimin e një fronti të gjerë bashkëpunimi opozitar kunder shumices se...