Home Tags Peniani

Tag: Peniani

Lufta në prag? Rusia aktivizon tre radarë, gati pas tensioneve me...

Rusia ka aktivizuar tre stacione të radarëve për paralajmërim të hershëm, ashtu që të identifikojë sulmet me raketa afër kufirit juglindor, duke përfshirë kufirin...

Britania është duke u përgatitur për luftë me Penianin!

Britania është duke u përgatitur për luftë me Korenë e Veriut, si potencial për konflikt të armatosur ndërmjet Phenianit dhe Uashingtonit. Derisa Donald Trump dhe...

Seuli i gjithi për Paqen dhe kundër Luftës, ne stadium entuziazëm...

Perqasje.com po ndjek nga afër aktivitetin e Organizata e Kultura e Paqes Botërore dhe Restaurimit te Dritës me datat 17,18,19 shtator ne Seul, kryeqyteti i...

Keqtrajtimi i studentit, Trump mund të veprojë ndaj Koresë së Veriut

Prindërit e Otto Warmbier, studentit amerikan të liruar këtë javë nga Koreja e Veriut, por që është në koma, reaguan me zemërim ndaj atij...

Koreja e Veriut teston raketat e radhës

Regjimi në Korenë e Veriut ka qëlluar një seri raketash “Cruise”, të modeluara për të goditur anijet. Lajmin e kanë bërë të ditur ushtarakë nga...