Home Tags Permbytjet

Tag: Permbytjet

“Kush na përmbyt?” e the me shumë domethënie Profesor Fuga

Nuk besoj se do të dalë dikush kushdo qoftë që të ta mohojë një “THIRRJE” të pamohueshme në të gjithë anësitë e analizës së...

Top Channel sulmon sërish Ramën?!

“Ndryshe nga dy vite më parë ku përmbytjet nuk kanë shkaktuar ato situata surreale të 2015. Dëmet i kemi të reduktuara krahasur me dy...

Xhaçka: Falenderoj Bashën, ndërsa replika me fjalamanin (Berisha) s’ia vlen

Nga Olta Xhaçka Nuk e mora fjalën për të replikuar me kolegët lidhur me emergjencen që sapo kemi kaluar me sukses në përballjen e një...

Edi Rama ia hedh fajin LSI-së për përmbytjet në jug

Shifrat që raporton Komiteti i Emergjencave Civile për dëmet e përmbytjeve janë dramatike. Vetëm me tre ditë shi 3300 banesa janë nën ujë, 10,200...

Përmbytjet, lexoni çfarë ka thënë Vuçiç për Shqipërinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ka ofruar ndihmë kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, pas përmbytjeve katastrofike që e kanë goditur Shqipërinë. Në njoftimin e...

Shiu që shplan bojën e llafeve! Nga Artur Zheji

Erdhi koha e keqe. Vetëm dy tre ditë shi pa ndërprerje dhe ngrehina prej kartoni e infrastrukturës shqiptare u shqye në mes. Dalin menjëherë në...

Gjirokastër, banorët apelojnë për ndihmë: Përroi po na merr shtëpitë para

Banorët e lagjes Zinxhira në Gjirokastër shprehin shqetësimin dhe frikën e tyre të madhe pasi shirat e rrëmbyeshëm që ranë këto ditë mund t’i...

Shpëtohen katër persona, pasi kishin mbetur në mes të ujit mbi...

Katër persona të bllokuar nga ujërat e lumit Vjosa, kishin hipur sipër makinës pa asnjë mundësi rrugëdaljeje. Fatmirësisht, falë ndërhyrjes në kohë të forcave...

Shifrat/ Gati 3200 shtëpi të përmbytura, 1600 të evakuuar

Dalin shifrat e para të përmbytjeve që nisën mbrëmjen e së enjtes dhe vijojnë ende te up datohen nga organet perkatese. Sipas tyre që u...

Banka Botërore: Përmbytjet shtojnë numrin e të varfërve

Edhe pse varfëria në rajonin e Ballkanit perëndimor është ulur, Banka Botërore thotë se vendet në këtë rajon janë të ekspozuara ndaj fatkeqësitë natyrore....