Home Tags Prishtina

Tag: Prishtina

Atentati kundër Ivanoviç drejtohet kundër Kosovës!

Nga Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Vrasja e Oliver Ivanoviçit mëngjesin e 16 janarit 2018 ishte një tragjedi njerëzore, një akt barbar, ishte një vrasje...

Serbia-Kosovo: Vucic traditore della patria?

Inizio anno difficile per il presidente serbo Aleksandar Vučić accusato da una parte dell’opinione pubblica e della Chiesa ortodossa serba, per le sue scelte...

Shpend Ahmeti merr mandatin e dytë për Prishtinën, 365 vota më...

Shpend Ahmeti eshte konfirmuar zyrtarisht me mandatin e dytë në krye të bashkisë së Prishtinës, pasi ka arritur të marr 365 vota më shumë...

Ramush Haradinaj: Jam viktimë e një persekutimi politik

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj nuk pret që Gjykata e Apelit në Colmar të marrë një vendim për ekstradimin e tij në Serbi. “Ndjenja ime...

Frankfurter Allgemeine Zeitung: Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska!

Komunat dhe enklavat e pakicës serbe në Kosovë në të ardhmen edhe formalisht do të jenë një lloj shteti brenda shtetit të Kosovës, shkruan...

Nikoliç përsërit kërcënimet me luftë, gati të dërgojmë ushtrinë në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç, i cili ka dalë nga takimi me shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, për t’i...

Kapitulli i fundit i dialogut deri në njohje reciproke

Kosova dhe Serbia po hapin kapitullin e fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërshtetërore, ka thënë për Radion Evropa e Lirë, presidenti i...

Ish-zëvëndësshefi i CIA-s për Ballkanin: Ka ardhur koha për ndarje të...

Ish-zëvëndësshefi i agjencisë amerikane të inteligjencës – CIA – Steven Meyer, i ka dhënë intervistë javores Beogradase, Nedeljnik, ku ka sugjeruar Qeverinë e Serbisë...

Serbia pret ndryshimin e politikës së jashtme të Trumpit rreth Kosovës

Në Serbi, jo vetëm tabloidet, por edhe një pjesë e politikanëve serbë, përfshirë edhe shefin e shtetit, presin ndryshim të politikës së jashtme dhe...

Thaçit ish-kryeministrin e Kroacisë do e marrë konsulent?

Një fotografi e Gazetës Express ku shihen Agim Çeku me ish-Kryeministrin e Kroacisë, Zoran Milanovic ka nxitur dhjetëra artikuj në mediat kroate. Ndërkohë, e përjavshmja...