Home Tags Prishtine

Tag: Prishtine

NË PRISHTINË FLAMURI I SHQIPNISË, NË PRIZREN AI I TURQISË

Në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës në mbarë qytetin e Prizrenit, krahas flamurit të Kosovës është vendosur edhe ai i shtetit turk....

16-23 nëntor ishte një javë speciale e HWPL për Paqen ne...

Më 16 dhjetor 2017, në Fakultetin Juridik të Universitetit të Tiranës, Shqipëri, Prof. Dr. Enver Hasani, anëtar i Komitetit te Paqes Botërore të Kulturës Qiellore...

Arrestohen shqiptarët, dyshohen për lidhje me ISIS

Disa persona jane arrestuar pas nje aksioni të ndërmarrë mbrëmjen e djeshme në luftën kundër terrorizmit, nga ana e policisë kosovare. Sipas raportimit që...

“Rama veshi antiplumb në Prishtinë”?

Në një postim në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kryeministri Rama ka shkuar në Prishtinë “i fortifikuar”. Kështu, sipas Berishës, Rama ka veshur...

Në Prishtinë Seminari i Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Sot në Prishtinë fillon punimet Seminari i 93-të Rose-Roth i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, në të cilin pritet të jenë më shumë se 100...

Albin Kurti: Me shume gjasa ne Ballkan do te kete lufte!

Drejtuesi historik i Levizjes VetVendosje tha ne Tiranr se Ballkani po rrezikohet prej stuhive te reja! - "Per bindjen time, dhe nese nuk ndryshon...

Perleshje me Arme midis kengetaresh? Cilet jane mesojeni

Perlasje me arme midis kengetaresh..Një shok i Noizyt mësohet se ka mbetur i plagosur me armë në një përleshje të ndodhur në Prishtinë. Burime të...