Home Tags Protesta

Tag: protesta

video

Nikollaq Neranxi: Himariotet e 2016-es duhet te luftojne me piratet e...

Thirrja e fundit - Himariotet e pare luftuan me piratet e detit, himariotet e 2016-es duhet te luftojne me piratet e pushtetit! Ai qe e...

Protesta e banorëve në Kamëz, Mziu: E organizuar nga PS-ja…

Banorët e Kamzës janë ngritur në protestë kundër hedhjes së mbeturinave dhe djegies në lumin e Tërkuzës. Madje ata kërkojnë takim me kryebashkiaku i...

Adoleshentët që po sfidojnë Vladimir Putin

Sendet që mbetën nëpër rrugët e Moskës tregojnë forcën brutale të kundërshtarit: një këpucë, një palë syze të thyera, një këmishë e grisur... Mijëra njerëz,...

Basha zbardh negociatat me Ramën: Është tërhequr nga ofertat e javës...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka ndarë sot me protestuesit dhe mbështetësit në çadrën e ngritur para kryeministrisë detaje nga negociatat me kryeministrin Edi...

Blindohet Franca, marshimi i 1 Majit kundër Le Pen

Prej 2015 Franca është në gjendje emergjence dhe siguria në vend është e lartë, por të hënën masat do të ashpërsohen edhe më shumë,...

Dhëndri i Berishës denoncon provokimin në protestë: Ç’bëri ersekari me kapele

Kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi, njëherësh dhëndri i ish-kryeministrit, Sali Berisha, pjesë e protestës së sotme të PD-së ka...

Ambasada amerikane: Njoftim për protestën

Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar shtetasit amerikanë në Shqipëri në lidhje me protestën e nesërme të opozitës, ku do të ketë bllokim të...

Protesta e opozitës, Avokati i Popullit do monitoroi policinë

Avokati i Popullit, Igli Totozani, ka urdhëruar grupin e ekspertëve të Seksionit të Veçantë në institucion, që të monitorojnë nga afër protestën e opozitës,...

Çfarë do ndodhë sot? PD bllokon rrugët për një orë, policia:...

Ditën e sotme, nga ora 11-12 Partia Demokratike dhe opozita do të përshkallëzojë protestën duke bllokuar rrugët. Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka përsëritur disa...

Neranxi: Sot një shans për tu ndare nga krimi!

Nga Nikollaq Neranxi "Një cetë oligarkësh, pushtetarësh dhe kriminelësh kontrollojnë gjithcka. Kontrollojnë buxhetin e shtetit, nga i cili kanë vjedhur në 4 vite 2,8 miliardë...