Home Tags Qeveria Rama 2

Tag: Qeveria Rama 2

Paralajmërimi i fortë i Berishës: Kjo shumicë nuk e kap dhjetorin!

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa foli për ngritjen e komisionit të reformës zgjedhore, këtë here jashtë sallës së Parlamentit, bëri edhe një deklaratë të fortë...

Qeveria po planifikon të rikthejë taksën e biznesit të vogël?!

Ministria e Financave, në paketën fiskale të vitit 2018 po merr në konsideratë që të rivendosë taksën për biznesin e vogël, në kufirin e...

Ja emrat e zv/ministrave që caktohen nga PS/ Ja kush është...

Nisin të bëhen publike emrat e zv/ministrave që do të caktohen nga Partia Socialiste. Kështu është zbardhur edhe emri i parë i zv/ ministrit...

Qeveria, gjendja ekonomike e vendit dhe si duhet tl jetë të...

Nga Kasem Seferi Sistemi tatimor (legjislacioni tatimor dhe aktorët që veprojnë në emër dhe në përmbushje të kërkesave të tij) nuk duhet ta pengojë, ose...

Shperthen Neranxi: Rama do te beje “shtet” ne kurriz te fëmijëve...

Nga Nikollaq Neranxi Fëmijët e Shkozës nuk mund ta kuptojnë çfarë “shteti” kërkon të bëjë Rama në kurriz të jetës së tyre! Pasi panë që u...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro.

Kuvendi ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën...

Tritan Shehu: Kujdesuni vetë për shëndetin tuaj, se për shtetin harrojeni…

Nga Tritan Shehu PROGRAMI I SHENDETESISE SE QEVERISE SE RE “RAMA”: THELLIM I DESHTIMIT TE MADH: Asgje konkrete nuk shkruhet ne program per zhvillimin kater vjecar...

Rama prezanton sot në Kuvend programin e tij

Kryeministri Edi Rama sot prezanton në Kuvend programin e tij politik të qeverisë për 4 vitet e ardhshme. Seanca e sotme parlamentare parimisht nis në...

Zbardhet programi i qeverisë Rama II

Një material prej 28 faqesh, i ndarë në 4 kapituj, përban të përmbledhur programin e Qeverisë Rama2, me të cilin Kryeministri do t’i kërkojë...

Peleshi paraqet ndryshime e ministrive, kjo është lista e 104 agjencive...

Grupi i punës i kryesuar nga Niko Peleshi i ka paraqitur kryeministrit listën e plotë të agjencive dhe institucioneve që propozohen të mbeten pas...