Home Tags Revista Perqasje

Tag: Revista Perqasje

Europianëve u duhet ta marrin shtruar me ne që të parandalojnë...

Nga Majlinda Bregu Sikur marredhenia jone me BE te ishte muzike, Europa do te luante ne kohen adagio lento. Ne, ne kohen Mosso... Në realitet, në...

KUSH PO FRIKOHET NGA ZGJEDHJET NE KOSOVE?

Nga Fadil Maloku Dronë nga Zgjedhjet e reja, po duket e kanë si "paqësorët",ata të "luftës" por, edhe qytetaria; 1.PAQËSORËT, shkaku i oponencës së brendshme partiake...

Kur shteti është injorant në art e kulturë…

Nga Artan Fuga Cfarë pune ka ministria e kulturës të përcaktojë letërsinë më të mirë? Ende me agjitropin edhe pas tridhjetë vjetësh vazhdojmë. Komiteti ekzekutiv i lagjes...

“Shiti pronat e tua, e jo Kosovën”.

Policia e Kosovës, sipas Levizjes Vetevendosje, duke cënuar rëndë lirinë e lëvizjes dhe të drejtën e protestës, arrestoi 3 aktivistë të VETËVENDOSJE!-s, si dhe...

Bunkeri te MB simbol shijesh banale

Ai bunker pas Ministrise se Brendshme eshte simboli i nje periudhe amoku qe kaluam, nga e cila duhet te nxjerrim mesime, por nuk duhet...

Martin Camaj zbriti ne Teatrin Kombetar…

Nga Behar Gjoka Kandilja argjandit! Sonte e dëgjova Camajn, e pashë mjeshtrin, e ndjeva në shpirt thirrjen e tij se po vijnë bijtë e territ, njeriu...

Guret te jene per protesten e 8 dhjetorit…?

Gazeta Shekulli paralajmëron se në protestën e nesërme të PD-së, do të mund te ketë dhunë. Nuk dihet sa e vërtetë është kjo, por...

Sa vështire te ecësh ne rrugën “Mylsym Shyri” dhe “Jul Variboba”…

Nga Gresa Hasa Pas gropave te “Myslym Shyrit”, ne dite me shi, rruga ime e preferuar eshte “Jul Variboba” (ku gjendet kafe-librari E7E). Qe te...

Nuk përkufizohet akoma si akt terrorist masakra ne Kaliforni!

FBI-ja dhe autoritetet e tjera policore në Kaliforni kanë dhënë më shumë detaje mbi masakrën e Kalifornisë në qendrën mjekësore për persona me aftësi...

Qytetari Viktor Buzhala i shkruan Shpend Ahmetit, ktheju punes!

Shpend Ahmeti, Kryetar i Prishtinës je, pa te jesh bukur aktiv ne politike këto dite. I ke dhanë rendësi te madhe Zajednices. Por, unë...