Home Tags Rex Tillerson

Tag: Rex Tillerson

Shkarkimi i Tillersonit/ Turqia reagon pas vendimit të Trump

Kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yıldırım deklaori se shpreson që marrëdhëniet turko-amerikane do të perparojne pas largimit të Rex Tillerson nga posti i...

Një tjetër emër i rëndësishëm ikën nga Shtëpia e Bardhë

Këshilltari më i lartë ekonomik i Presidentit amerikan Donald Trump, Gary Cohn ka dhënë dorëheqjen, raporton Shtëpia e Bardhë. Ky është i fundit i një...

Trump: Ja përse e shkarkova Rex Tillerson (VIDEO)

Presidenti i SHBA, Donald Trump, në një komunikim për mediat, ka shpjeguar arsyet e shkarkimit të sekretarit të Shtetit, Rex Tillerson. Sipas Trump, ata ndanin...

Trump shkarkon nga detyra sekretarin e shtetit Rex Tillerson

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga detyra Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson. Vendin e tij e ka zënë...

Kriza veri-koreane do të zgjidhet me diplomaci ‘deri në bombën e...

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, ka thënë se përpjekjet diplomatike për të zgjidhur krizën në Korenë Veriore “do të vazhdojnë deri në bombën...

Koreja e Veriut kërcënon Japoninë me shkatërrim nuklear, reagon SHBA!

Situata vijon e rëndë në marrëdhëniet mes Koresë së Veriut dhe SHBA-së. Së fundi vendi komunist ka kërcënuar Japoninë me shkatërrim nuklear teksa ka...

SHBA, Tillerson distancohet nga Trump

Një pjesë janë larguar, të tjerë e kanë zbutur qëndrimin, por bashkëpunëtorë të Donald Trumpit që nuk ndajnë të njëjtat mendime me presidentin amerikan...

Pentagoni jep pamjet e sulmit të Sirisë me raketa tomahawk (video)

Shtetet e Bashkuara kanë sulmuar një bazë ajrore siriane në orët e para të 7 prillit, në përgjigje ndaj sulmit vdekjeprurës me armë kimike...

Tillerson, më 11 prill në Moskë; vizita e parë zyrtare

Duket se Uashingtoni dhe Moska i kanë patur seriozisht angazhimet e tyre për shkrirjen e akujve. Kjo, pasi sekretari i Shtetit, Rex Tillerson do të...

Tillerson nuk e ftoi në tango, Lavrov: Mami ma ka ndaluar...

Kur Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson vizitoi selinë e NATO-s javën e kaluar, ai u duartrokit nga homologët e tij për një koment...