Home Tags Romeo Hanxhari

Tag: Romeo Hanxhari

Paga i kalon në bankë, pedagogu e refuzon: Është e patolerueshme…

Paga e padhënë e muajit janar për pedagogët e Universitetit të Tiranës ka qenë një temë e nxehtë këto ditë ku pedagogët paralajmëruan edhe...

Eksperti i shkruan kryetarit te bashkise per Tiranen

Nga Romeo Hanxhari I nderuar zoti kryetar i Bashkisë së Tiranës, kur ju lajmëroni që Tirana do të ketë një terminal të vecantë për autobusët e...

Il Jihad: ISIS in Albanese, l’Ertugrul in Turco! Di Romeo Hanxhari

Ormai è la seconda volta che l’ISIS trasmette un messaggio in lingua Albanese per le feste di fine anno. Dall’anno scorso a quest’anno, sembra...

Xhihadi: ISIS-i shqip, Ertugruli turqisht! Nga Romeo Hanxhari

Tashmë është hera e dytë që ISIS na përcjell mesazh shqip në festat e fundvitit. Nga vjet në sivjet, duket se ka një ndryshim...

Inceneratorët në Shqipëri? Kapterri që komandon Gjeneralin…

Nga Romeo Hanxhari, Pedagog ne UT E nisim me një shembull për të kuptuar në kontekstin shqiptar si funksionon “tirania e imediates” dhe “mospërputhja kohore”....

Çfarë është Himara për ju, zoti Kryeministër? Nga Romeo Hanxhari

Vitet e fundit në Shqipëri është shpikur një lojë. Loja quhet “provoko njerëzit në Himarë” ose ndryshe, “bëj tym për të mbuluar hallin”. Kjo lojë...

Gëzuar Pashkët, ishàlla!

Nga Romeo Hanxhari Edhe sivjet urova “Gëzuar Pashkët” mikun tim katolik Antonin dhe mora si përgjigje “hajt gëzuar ishàlla”. Urova edhe kolegen time katolike Cecilien,...

Romeo Hanxhari i shkruan Shalsit dhe Komisionit: C’ju thashë unë dje,...

Nga Romeo Hanxhari I nderuar Kryetar i Komisionit të Veprimtarive Prodhuese dhe Mjedisit, të nderuar deputetë anëtarë! Disa shoqata mjedisore ku unë jam anëtar më informuan...

Zot, ndihmoje Shqiperine dhe shqiptaret qe mos t’i dorezohen budallallekut!

Nga Romeo Hanxhari Ah Shqiperia ime e gjore, ç'te te qaj më parë!!! S't'u sosën nje here hallet moj e varfra ime!!! Te te qaj...

O shqipe qe s’dini shqipen…!?

Nga Romeo Hanxhari E keni degjuar ate reklamen e nje kompanie sigurimesh? Sa here e degjoj, me ngrihen qimet e kokes perpjete... Ja, lexojeni, dhe kuptojeni...