Home Tags Rudina xhunga

Tag: rudina xhunga

Rudina Xhunga: Do e tregoja gjoksin nëse do ishte e nevojshme

“Nuk kam pasur nevojë të nxjerr gjoksin. Por nëse do ishte e nevojshme do e bëja”, është shprehur Rudina Xhunga pas monologut të Mustafa...

Debati për mbulimin e statujës së Skënderbeut, kërcënohet gazetarja Rudina Xhunga

Debatit të ditëve të fundit për mbulimin e statujës së Skënderbeu i janë kushtuar edhe emisione televizive, ku njëri prej tyre ka qenë ai...

VIDEO/ Sherr i papare mes Ngjelës dhe Çilit LIVE në TV

Duket se debati në studion e Rudina Xhungës në Vizion Plus, për Zgjedhjet 2017, ka degjeneruar në fyerje mes avokatit Spartak Ngjela dhe botuesit...

Thirret ‘Ezani’, Xhunga ndërpret intervistën/ Rama: Vazhdo. Gazetarja: Jo, kur flet...

Teksa zhvillohej intervista e gazetares Rudina Xhunga me kryeministrin Edi Rama, në emisionin “Dritare me Rudinën”, u thirr Ezani. Kjo bëri që ajo të ndërpresë...

Meta flet në Dritare me Rudina Xhungen: Basha nuk ka lidhje...

Ilir Meta duke folur për koalicionet e mundshme të LSI pas zgjedhjeve është shprehur se këto vendime i merr Vasili dhe kryesia e partisë...

Deputeti i PD zbulon telefonatat e Bashës me zyrtarët e BE:...

Sekretari për marrëdhëniet me jashtë i Partisë Demokratike, Gert Bogdani, ka zbuluar telefonatat mes liderit të opozitës Lulzim Basha dhe përfaqësuesve të PPE. I ftuar...

Rama do të takohet me Trump në Bruksel ? Ja çfarë...

I ftuar në “Dritare me Rudinën”, në Vizion Plus, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka komentuar vizitat e tij në SHBA, ku ka përsëritur...

James Belushi: Jam artist se jam nga Korça

Kjo intervistë është botuar kur aktori i mirënjohur shqiptar James Belushi vizitoi Shqipërinë për herë të parë dhe rikthimi në fshatin e tij Qytezë,...

Reforma ne Drejtesi con ne burg Berishen, Metem apo Ramen?! Ja...

Kryeministri Edi Rama teksa u pyet nga gazetarja Rudina Xhunga se reforma në drejtësi shihet nga shumë shqiptarë si një mundësi për të futur...

Ledion Liço sherr me Rudina Xhungën

Një shkrim i botuar në “Dritare.net” ku shkruhej se spektaklit të “Voice of Albania” i ka rënë audienca, është bërë ‘mollë’ sherri për Ledion...