Home Tags Rusia

Tag: Rusia

Lufta e madhe te dera, shqiptarët të përçarë… Nga Artur Zheji

Paralajmërimet e Vladimir Putinit u anashkaluan. Aleanca Perëndimore, e goditi Asadin, mik të Rusisë dhe kasapin e popullit të vet. Tani Lufta e Ftohtë e...

DW: Luftë fjalësh pas sulmeve ajrore në Siri

Sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe ndaj Sirisë u shoqëruan me një jehonë deklaratash të ndryshme. Ndërsa aleatët e Sirisë po...

Sulmi kimik në Siri, Trump: Rusia mbështet kafshën Assad

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka dënuar sulmin e dyshuar me armë kimike në Siri. Në një reagim në twitter, Trump fajëson Rusinë dhe...

Mediat britanike japin alarmin: Rusia, gati për Luftën e Tretë Botërore!

Mijëra ushtarë së bashku me tanket, avionët dhe raketat janë venë në gatishmëri në kufirin perëndimor të Rusisë me Evropën. Kjo lëvizje ka ardhur...

Rusia dëbon 23 diplomatë britanikë nga Moska

Rusia ka përshkallëzuar më tej tensionet ndaj Londrës, ndërsa të shtunën ka marrë vendimin për të dëbuar 23 diplomatë britanikë nga Moska. Ky veprim vjen...

Habit Rusia/Turqia së shpejti në luftë me Greqinë? Rusia, ndihmuese ndaj...

Turqia do të përfitojë sistemet mbrojtëse ajrore S-400 nga Rusia. Lajmi është bërë i ditur nga ndihmësi i Presidentit rus Vladimir Kozhin, i cili ka...

Forbes: Të pasurit gjithmonë e më të pasur! Shpërthen Kina, Rusia...

Hendeku mes super të pasurve dhe atyre që mbijetojnë po thellohet në mënyrë të frikshme nëpër botë/ Janë më shumë se 2.000 miliarderët që...

Nëna i merr mësuese private djalit, shokohet kur hyn në dhomë!

Kishin vendosur që djali i tyre të arsimohej në shtëpi, duke punësuar mësuesit më të mirë të qytetit. Bëhet fjalë për një nga familjet...

Armatoset Serbia, do blejë 6 “përbindësha” rusë (VIDEO)

Sipas medieve serbe, Serbia planifikon të armatoset me arsenalin më të fundit ushtarak. “Vecernje Novosti” ka shkruar sot se Beogradi ka shprehur interes për të...

Fundi i Putinit/ Pas 2024 asgjë nuk do të jetë e...

Deri te zgjedhjet presidenciale në Rusi kanë mbetur edhe gjashtë javë dhe fitorja e Vladimir Putin më 18 mars padyshim se do të ndodhë. Megjithatë,...