Home Tags Satire

Tag: satire

** Mendja është shumë e keqe! Po s’e vrave të vret!

Nga Armir Shkurti ** Në fillim të viteve '90 të mbysnin reklamat për prezervativët. Sot - ato për ilaçet për dhembje koke ** A është migrena...

Takim sekret i Trump me Bashën. Bilali ka fotot. Koçi i...

Nga Parrena.com Koçi – Po të them një sekret, por mos bëj gafë t’ia thuash njeriu! Koli – Ç’ka ngjarë mo aman? Koçi – Trampi, Trampi! Ka...

Statusi tek varri i gjyshit

Nga Armir Shkurti Me babin në një dorë në tjetrën tabletin djali 14 vjeç mbërrin në varreza. Sytë i ka gjithë kohës në ekran të...

Evolucioni i mbiemrave…

Nga Armir Shkurti Djali i vogël ngre kokën nga libri i çuditur dhe i thotë të atit: - Babi. Terzi do të thotë “rrobaqepës”? - Pse nuk...

Çfarë merr nga pushimet ne Antalia dhe ne Durrës?!

Nga Armir Shkurti Çfarë more nga pushimet! Ditën e parë të shkollës mësuesja pyet nxënësit për mbresat e pushimeve. - Mësuese! Ne ishim në Antalja. U kënaqëm!...

Më tërboi djali me pyetje për cicat e Mamicës, zogun e...

Nga Armir Shkurti Një natë në plazh kishte një tip fejese. Nja gjashtëdhjetë shqiptarë që kërcenin me DJ. Marr policinë: - Më falni, këtu ku jam...

Armir Shkurti: Dilemë mjekësore…

Nga Armir Shkurti Mariusi klasa e tretë fillore: - O ba! Cilat janë sëmundjet seksualisht të të transmetueshme? - Je i vogël o bir! - Të lutem, se...

Zgjedhimi i foljes punoj…

Nga Armir Shkurti Ora e gjuhës. Mësuesja ngre Benin në mësim - Beni, na zgjedho foljen PUNOJ Beni nuk flet po e sheh shtrëmbër mësuesen - Hë pra...

Populli në këmbë, për…!

Nga Armir Shkurti Xhavitin dhe Bashkimin i pushuan nga puna. Nuk bënë zë. Lekë sa për kafen kanë. Nga mëngjesi në darkë, në kafe. Muhabet,...

Këshillë dietetike: MOS HA MUT SHUMË. Është më e mirë se...

Nga Armir Shkurti* Truri dhe Bytha, dy shokë fëmijërie takohen pas kaq e kaq vjetësh. T me shumë shumë rrudha. B, dikur e palarë, e...