Home Tags Shba – Rusi

Tag: Shba – Rusi

Rusia, Lavrov: Shtetet e Bashkuara po provokojnë Korenë e Veriut

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se po kërkojnë të provokojnë Korenë e Veriut, që të intensifikojë programin e...

“Bomba” e New York Times: “Putin po e spiunon Trumpin në...

Zyrtarë të shërbimeve sekrete izraelite, që u janë vënë pas “hacker”-ave të qeverisë ruse, kanë zbuluar se ata kanë përdorur programin antivirus “Kaspersky Lab”,...

Vendoset takimi i madh, ja ku e kur do takohen Trump...

Shtëpia e Bardhë konfirmoi se presidenti amerikan, Donald Trump dhe presidenti rus, Vladimir Putin, do të takohen për herë të parë në margjinat e...

Putin: Askush s’do mbetej gjallë pas një lufte bërthamore SHBA-Rusi

Presidenti rus Vladimir Putin ka paralajmëruar se asnjë njeri dhe asnjë vend në botë nuk do të mbijetonte në rast se SHBA-të dhe Rusia...

Trump-Putin, akord për Sirinë, terrorizmin dhe Korenë e Veriut

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, si dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, kanë diskutuar përmes telefonit mbi mundësitë e...

Ndikimi rus në zgjedhje, merret në pyetje dhëndri i Trump

Dhëndri i presidentit Donald Trump, njëkohësisht bashkëpunëtori i tij, Jared Kushner do të merret në pyetje nga një komision i Senatit amerikan për lidhjet...

Kremlini: Mosfillimi i një dialogu me SHBA i pafalshëm

Më shumë kontakte janë të nevojshme për përmirësimin e marrëdhënies së tendosur mes Rusisë dhe SHBA-së dhe Moskës ka filluar t’i humbë durimi para...

Trump: Rusia për tetë vite “mundi” Obamën, e mori Krimenë

Presidenti Shteteve të Bashkuara, Donald Trump para pak minutash ka lëshuar një deklaratë në rrjetin social Twitter. Në këtë status ai thotë se Rusia ka...

Gjeopolitika globale vrapon ne merremi me mustaqet e Çelos!

Nga Çapajev Gjokutaj Ardhja e Trump mund ta ndryshojë botën në disa segmente jetike, thotë BBC. Dy prej tyre mund të ndikojnë drejtpërdrejt edhe të...

VIDEO/ Trump sherr me gazetarin e CNN

Presidenti amerikan i zgjedhur Donald Trump ka pasur një përplasje të ashpër me gazetarin e CNN në konferencën e parë për media 2 muaj...