Home Tags Shqiperi

Tag: Shqiperi

Përgjimet/ Si e quante me përçmim Edi Rama ambasadorin e Kosovës...

Kryetari i kuvendit të komunës së Drenasit, Naim Bazaj ka treguar rreth pretendimeve të tij për shantazhin që kryetari aktual i Drenasit, Ramiz Lladrovci...

Greqi, 25% e fëmijëve shqiptarë nën moshën 16-vjeç

Plaket Shqipëria dhe rinohet Greqia. Pothuajse 25% e shqiptarëve në Greqi janë nën moshën 16 vjeç. Fëmijët shqiptarë në Greqi përbëjnë 84% të të gjithë...

Paketa e ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati për adresimin e çështjeve...

Ka qenë komisioneri Johahens Hahn, i cili në një seancë dëgjimore me eurodeputetët, ka theksuar faktin që çështja e detit, ndryshe nga sa ka...

Tashme Radar amerikan për mbikëqyrjen e qiellit të Shqipërisë

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka priti këtë të martë në një takim ministrin e Mbrojtjes Kombëtare të Polonisë, Antoni Macierewiç. Në konferencën e përbashkët për...

Kryeministri bullgar telefonon Ramën, çfarë biseduan:

Boyko Borissov, kryeministër i Bullgarisë, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij shqiptar, Edi Rama, raporton agjensia bullgare e lajmeve. Mësohet se kryeministri...

Ja arsyeja sipas NATO-s, pse BE nuk çeli datën e negociatave...

Në një analizë të fundit mbi zhvillimet ekonomike dhe politike në Rajonin e Ballkanit, “Tranzicioni Ekonomik në ballkanin Perëndimor-Një Vlerësim”, Asambleja Parlamentare e NATO-s...

Tre problemet kryesore të emigrantëve shqiptar në Greqi…

Nga Shpetim Zinxhiria Emigrantët shqiptarë në realitetin grek hasin nga dita në ditë probleme nga më të ndryshme. Edhe pse kanë kaluar mbi dy dekada,...

Rama: Mjekët që punojnë jashtë Tirane, do të paguhen sa mjekët...

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjeve të grupit parlamentar të LSI-së. Ndër të tjera ai foli edhe për pagat e mjekëve dhe mësuesve.  Sipas tij...

Mbi 495 mijë nxënës nisin nesër arsimin parauniversitar

Mbi 495 mijë nxënës në të gjithë Shqipërinë nisin nesër vitin e ri shkollor 2017-2018. Nga ky numër total, rreth 33 mijë vogëlushë do...

Kaltrina Hoti: Në Serbi fabrika, në Kosovë xhami!

Nga Kaltrina Hoti, NY Sot kur në Kosovë dhe Shqipëri i ka futur hundët politika serbe, turke dhe greke me agjenturat e tyre ne në vend...