Home Tags Shqiperi

Tag: Shqiperi

BIRN:Mediat në Shqipëri uzurpim nga familjet Hoxha, Frangaj dhe Dulaku…

Biznes familiar – Miti i medias pluraliste në Shqipëri. Prezantohen gjetjet e studimit investigativ “Monitorimi i Pronësisë së Medias- Shqipëri. Një treg mediatik i...

Dokumenti i senatit italian: “Cosa Nostra” shtrihet edhe në Shqipëri

Ministri i Brendshëm italian Marco Minitti ka informuar parlamentin dhe senatin italian në 11 korrik të këtij viti se organizata mafioze “Cosa Nostra” po...

Dy të rinj nga Lezha bëhen kryeqendra e “Fake News” në...

Gazeta prestigjioze italiane “La Repubblica”, me 500 mijë kopje të shitura çdo ditë, ka botuar një investigim me titull: “Kështu financohet fabrika e fake news...

Nga Armani tek Prada, mashtrimi me firmat e mëdha që prodhojnë...

Firmat e modës i prodhojnë lirë produktet e tyre të shtrenjta në Europën Lindore e Ballkan. Ligjet shkelen, rrobaqepëset marrin një rrogë që nuk...

Lapsi.al: Dosja me emra që solli ministri italian, tronditet qeveria!

Marko Miniti solli në Tiranë një dosje të detajuar, me të dhëna konkrete për kokat e trafikut të drogës nga brigjet shqiptare drejt Italisë....

Përgjimet/ Si e quante me përçmim Edi Rama ambasadorin e Kosovës...

Kryetari i kuvendit të komunës së Drenasit, Naim Bazaj ka treguar rreth pretendimeve të tij për shantazhin që kryetari aktual i Drenasit, Ramiz Lladrovci...

Greqi, 25% e fëmijëve shqiptarë nën moshën 16-vjeç

Plaket Shqipëria dhe rinohet Greqia. Pothuajse 25% e shqiptarëve në Greqi janë nën moshën 16 vjeç. Fëmijët shqiptarë në Greqi përbëjnë 84% të të gjithë...

Paketa e ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati për adresimin e çështjeve...

Ka qenë komisioneri Johahens Hahn, i cili në një seancë dëgjimore me eurodeputetët, ka theksuar faktin që çështja e detit, ndryshe nga sa ka...

Tashme Radar amerikan për mbikëqyrjen e qiellit të Shqipërisë

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka priti këtë të martë në një takim ministrin e Mbrojtjes Kombëtare të Polonisë, Antoni Macierewiç. Në konferencën e përbashkët për...

Kryeministri bullgar telefonon Ramën, çfarë biseduan:

Boyko Borissov, kryeministër i Bullgarisë, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij shqiptar, Edi Rama, raporton agjensia bullgare e lajmeve. Mësohet se kryeministri...