Home Tags Siri

Tag: Siri

Putin urdhëron tërheqjen e trupave ruse nga Siria Nga Diana...

Vladimir Putin të hënën urdhëroi tërheqjen e një pjese të rëndësishme "të trupave ruse të vendosura në Siri, pas dy vitesh të funksionimit, që...

“Bomba” e BBC-së, zbulon marrëveshjen e pistë të SHBA-së dhe Britanisë...

BBC ka zbuluar detajet e një marrëveshjeje të fshehtë, që bëri që qindra luftëtarë të ISIS-it dhe familjet e tyre të largohen nga Raqqa,...

Evropa në alarm, ‘terroristët po i afrohen Ballkanit’

Evropa në alarm nga sulmet terroriste. Mediat italiane raportojnë për masat e forta të sigurisë lidhur me rrezikun e sulmeve të mundshme terroriste nga...

Raporti/ 44 gra kosovare në organizata terroriste

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS), në raportin e fundit të publikuar të enjten, thekson se 44 gra kosovare kanë marrë pjesë në...

Rruga e re që kanë gjetur shqiptarët për t’iu bashkuar ISIS

Pavarësisht deklaratave dhe zotimeve të shprehura të autoriteteve të Kosovës se i kanë ndërmarrë të gjitha veprimet për të parandaluar shkuarjen e qytetarëve në...

Shtazeri ne Siri, sulm kamikaz në një dasmë, 36 të vdekur!

Të paktën 34 persona u vranë sot në një sulm që mban autorsinë e grupit të Shtetit Islamik (ISIS) që kishte si objektiv një...

Profeci të frikshme për fatin e botës, në 4 vitet që...

Ju sugjerojmë që ta ruani këtë lajm dhe ta mbani në një vend të sigurt, për të parë se cilat nga këto profeci do...

Siri, vdes vëllai i vogëlushit Omran

Ali, vëllai 10-vjecar i vogëlushit të plagosur Omran, fotoja e të cilit bëri xhiron e botës, ka humbur jetën për shkak të plagëve të...

Siri, 300 punetare pengje te ISIS

Mediat sirianë raportojnë se militantët e Shtetit Islamik kanë kapur rob më shumë se 300 punëtorë në një fabrikë çimentojë. Thuhet se militantët po i...

Bëhen publike kontrate te qeverise se Erdogan me shtetin islamik!

Sipas një grupi të rëndësishëm të luftëtarëve në Siri, përveç fotove te e marra nga lart ka edhe dëshmi domethënëse të dokumentuara të marrëveshjeve ndërmjet...