Home Tags Taulant Balla

Tag: Taulant Balla

Taulant Balla: Lulzim Basha e ka marrë peng Partine Demokratike

Nga Taulant Balla Kanë kaluar shumë ditë, e Lulzim Basha nuk arrin dot t’i përgjigjet disa pyetjeve të thjeshta: Së pari, si shpjegohet që Lulzim Basha...

Berisha në Azerbajxhan, Taulant Balla komenton mungesën e tij në Parlament

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk është i pranishëm sot në seancën plenare, ai ndodhet në Azerbajxhan për të marrë pjesë në forumin e 6-të global...

S’ka hetim për Ballën, gjykata pushon padinë e Shkëlzen Berishës dhe...

Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli moskompetencë për çështjen Berisha-Balla , ndërsa prokuroria e pushoi kallëzimin e bërë nga djali i ish-kryeministrit. Shkëlzen Berisha e...

“Shkova në prokurori me urdhër të Taulant Ballës”, Arben Ristani flet...

Prokuroria ka thirrur sot Arben Ristanin për të dëshmuar rreth një hetimi të hapur në nëntor 2017 për paratë që ka përdorur PD për...

Balla merr në mbrojtje Xhafën: Ti Lulzim si ke mbyllur hesapet...

Pas replikave të ashpra në parlament mes Fatmir Xhafës dhe Lulzim Bashës për vetingun në polici fjalën e ka marrë, kreu i grupit të...

Voltana Ademi i kërkon autoriteteve te ndryshojnë ligjin për familjet ne...

Kërkesë për shqyrtim dhe marrjen e masave për ndryshimin e situatës së familjeve në nevojë, të lëna jashtë sistemit të ndihmës ekonomike. Tiranë, më 14...

Afera e CEZ-it në parlament, Balla-Berishës: Shkëlzeni është thirrur në Prokurori

Nga foltorja e parlamentit, Taulant Balla ka folur në lidhje me protestën e 27 janarit. Ai ka akuzuar opozitën me argumenta se kjo protestë...

ELBASAN, MARRSHIMI KUNDER KRIMIT, PRO PAQES E PRINTE TAULANTI I RILINDJES

Nga Dritan Kaba Ishin mbledhur me qindra qytetare, se bashku me perfaqesuesit e besimeve fetare per te zhvilluar nje marrshim pro paqes, kunder krimit. Sa pane...

Taulant Balla sulmon ashpër Avokaten e Popullit për pallatin e shembur...

Shqipëria humbi gjyqin në Strasburg ndaj pronarëve të kompleksit “Jon” që u shemb me tritol në bregdetin e Vlorës nga qeveria e edi Rames...

Reagimi nga PS për protestën e partive të opozitës

Kreu i grupit Parlamentar Taulant Balla ka komentuar sjelljen e opozitës që ka braktisur konferencën e kryetarëve pas kërkesave për dorëheqjen e kryeparlamentarit Gramoz...