Home Tags Tirane

Tag: Tirane

Të ndreqim Amerikën! Cc: Për dijeni Ambasades SHBA, Tiranë

Nga Ylli Dylgjeri Boll u morëm më me këtë vend! Nuk bëhet këtu. Boll u morëm me njeri- tjetrin! Nuk bashkohemi. Boll u morrëm me Vettingun! Nuk...

Aksidenti i rëndë i policëve në Tiranë!

Dy efektivë policie u përfshinë në një aksident paraditen e sotme pranë Stacionit të Trenit në Tiranë. Nga të dhënat paraprake mësohet se një...

16-23 nëntor ishte një javë speciale e HWPL për Paqen ne...

Më 16 dhjetor 2017, në Fakultetin Juridik të Universitetit të Tiranës, Shqipëri, Prof. Dr. Enver Hasani, anëtar i Komitetit te Paqes Botërore të Kulturës Qiellore...

Zbarkon ushtria në Fier dhe Vlorë, FA gati për evakuim banorësh...

Forcat e Policisë së Shtetit, Zjarrfikësve dhe Ushtrisë jane ne terren per te ndihmuar banoret e prekur nga permbytjet ne te gjithe vendin. Situata...

Ambasadori turk në Tiranë: Kujdes nga organizata ‘FETO’ e Gulen

Në përvjetorin e parë të grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, ambasadori i këtij vendi në Tiranë, Hidayet Bayraktar theksoi rrezikshmërinë e madhe...

E FUNDIT/ Aksident i rende automobilistik, nje vajze pa ndjenja…

Nje aksident i rende automobilistik ka ndodhur oret e para te dites se sotme, ku dy automjete jane perplasur mes tyre ne kryqezimin e...

PS në Tiranë, LSI në Durrës, “përplasja” e 2 mitingjeve

Pak a shumë në të njëjten orë, me një diferencë 30 minuta, PS dhe LSI kanë paralajmëruar 2 mitingje të mëdha, respektivisht LSI në...

Arrestohet i “forti” nga Tropoja, tmerroi dje Tiranën!

Ky që shihni është automjeti tip “Touareg” i cili tmerroi një ditë më parë Tiranën, duke aksidentuar 3 makina brenda 30 minutash. Policia rrugore...

Kush është Orjola Pampuri, e dyta në listën e kandidatëve të...

Orjola Pampuri është një psikologe e njohur në Tiranë, pedagoge në Universitetin Europian të Tiranës dhe mjaft aktive në media me intervista e këshilla....

Kush është ish-kreu i policisë i ekzekutuar në Tiranë

Një vrasje raportohet të ketë ndodhur në zonën e liqenit artificial në Tiranë. Bëhet fjalë për Artan Cukun, që për një periudhë kohe ka punuar...