Home Tags Top Channel

Tag: Top Channel

Kur media mbron interesin publik, tund oligarkët dhe bën qeverinë të...

Nga Tefik Hana Media është pushtet.i katërti thonë. dhe si pushtet duhet të jetë i balancuar dhe i kontrolluar. Mediat nëpërmjet gazetarëve kanë një rol...

Zyrtare/ Ben Blushi merr drejtimin e Top Channel

Nga sot politikani, gazetari dhe shkrimtari Ben Blushi do të drejtojë televizionin Top Channel. Lajmi është zyrtar nga kjo media e cila shkruan se...

DENONCIMI / Tavëll e bilardo në orar të punës, pacientët presin...

Fiks Fare ka denoncuar mbrëmjen e së hënës sesi një mjek i Qendrës Shëndetësore në Orikum, gjatë orarit zyrtar të punës, rri në lokal,...

Blushi si Goldshtajni i Ramës. I dëmshëm a i dobishëm? Nga...

Në librin 1984 të Xhorxh Oruellit është një personazh i rëndësishëm. Ai ishte njeriu që i bënte kritikat më të sakta e më të...

Ikja nga LIBRA jo rastesore!? BEN BLUSHI MERR OFERTËN PËR TU...

Dje, lajmi që tërhoqi vemendjen e publikut, ishte padyshim ai i largimit të Ben Blushit nga kreu e Libras, partisë që ai themeloi shumë...

Kush është shefi i policisë që denoncohet sonte në ‘Fiks Fare’?!

Top Channel në emisionin e tij investigativ Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal në radhët e policisë së shtetit. Një shef...

Rrëfimi i sinqertë i Ledion Liços: Ja si më tallnin kur...

Ndonëse sot ai është një prej figurave më të njohura të Top Channel, duket se jeta nuk ka qenë gjithmonë e lehtë për Ledion...

Koalicion me LSI-në? Ruçi befason me përgjigjen

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i ftuar në “Top Story” në “Top Channel” tha një nga gabimet e mazhorancës është mosfunksionimi gjatë vitit 2016...

Sokol Balla drejt largimit nga Top-i? Thellohet konflikti me Vjollca Hoxhën

Ish-drejtori i Informacionit të Top Channel, tashmë vetëm drejtues i emisionit politik “Top Story”, Sokol Balla, ka bërë bujë në mediat online pas mungesës...

Me koncesion edhe monumentet e kulturës? Vendimi në dorë të Kumbaros

Qeveria ka dërguar në Parlament një projektligj të ri, i cili i hap rrugën dhënies me koncesion të monumenteve të kulturës. Projektligji për trashëgiminë...