Home Tags Torino

Tag: Torino

Ç’farë ndodhi mbrëmë nga paniku në Torino ? Alarmi i rremë...

Torino kaloi minuta paniku gjatë kohes kur po luhej finalja e Champions League me Juventusit dhe Realit në Cardiff të Uellsit. Në sheshin ”San Carlo”...

Irma Kurti a Torino per presentare il suo libro: “Senza patria”

Irma Kurti, poetessa e scrittrice di origine albanese si troverà presso i locali del Centro Culturale “Lombroso 16” a Torino (Via Cesare Lombroso 16)...

“CORRIERE DELLA SERA” – Alarm i kuq nga moti

Moti i keq në veri të Italisë ka bërë që autoritetet të vendosin alarmin e kuq. Ne Torino lajmërohet për një person të zhdukur,...

VIDEO/ Vrau në mes të rrugës një shpërndarës droge

Një 38­-vjeçar shqiptar është dënuar me 13 vite burg nga një gjykatë në Torino i akuzuar për vrasjen e një shpërndarësi droge në Itali. Bëhet...