Home Tags Tritan Shehu

Tag: Tritan Shehu

Tritan Shehu: DITE TE “ZEZA” PER SHENDETESINE DHE SHQIPERINE!

Gazeta Shqiptare, Intervistoi Valentina Mandani. 1-PYETJE: Z.Shehu, shendetesia po del ne qender te vemendjes perseri. Si e konsideroni ju gjendjen e ketij sistemi te ne? Pergjigje:...

Miratohet ligji për Gjuhën Shqipe në Maqedoni. Shehu: merite e te...

Me 69 vota pro Ligji për Gjuhën Shqipe u miratua sot në seancën plenare të Kuvendit të Maqedonisë. Pa pjesmarrjen e deputeteve të opozitës VMRO-DPMNE-së,...

Shehu: Kryeministri vazhdon të “shkallmojë” shëndetësinë; Edhe dje në Asamblenë e...

Z.Rama hodhi tymnajen e radhes,leshoi ne treg risine “mrekulliberese”: infermieret e te gjithe institucioneve do te perzgjidhen me nje “seleksionim” qendror. Harroi...,shendetesine falas”. Ide utopike...

Tritan Shehu i shkruan ministrit te jashtëm Ditmir Bushati: Per votën...

Po ju shkruaj publikisht disa radhe ne pamundesi per tju drejtuar direkt ne Komisionin e Jashtem te Kuvendit per te vetmen aresye sepse ju...

Pse Shqipëria s’mund të dalë kundër Amerikës, flasin dy ish-ministra

Shqipëria u listua dje në ndër shtetet kundër Amerikës, gjatë votimit në OKB për Jerulazelimin. Të shumta janë kritikat për qeverinë shqiptare, mes tyre...

Tritan Shehu: Përgatituni se ditë të vështira po vijnë ne spitale

Përmes një statusi në Facebook, deputeti i PD, Tritan Shehu ka komentuar programin e shëndetësisë duke e quajtur program absurd. Duke iu referuar premtimit...

Shendetesia falas na ben te krahasohemi me vendet e Afrikes Qendrore.

Nga Tritan Shehu Duke lexuar faqet e shumta te projekt buxhetit te ri te paraqitur ne Kuvend, nuk mund t'i shpetosh nje dhembjeje te forte...

Shehu:Të sëmurët tumoral nuk mund të trajtohen me radioterapi në QSUT

Gjendja për të sëmurët tumoral në vendin tonë që trajtohen me radioterapi në QSUT është shumë shqetësuese. Për arsyen se akseleratori linear i vetëm që...

Ish ministri i jashtëm Shehu: « ASGJË TE RE » NGA...

Titulli i Remarque « Asgje te re nga Fronti i Perendimit », i pershtatet « Takimit te Kretes ». Mbas reth 48 ore biseda te...

“Futeni kokën si struci”, ministri Bushati “përplaset” me Tritan Shehun

Në Komisionin e Jashtëm, ministri Ditmir Bushati acarohet dhe përplaset me deputetin demokrat, Tritan Shehu dhe i thotë: Mbyll veshët nëse s’do të më...