Home Tags USA

Tag: USA

Ngjela: Rama po kërkon të shkëputë Shqipërinë nga Uashingtoni drejt Turqisë

Nga Spartak Ngjela A do t’i shpëtojë Edi Rama rrethimit që filloi për të në Berlin në datën 26 prill? Rrethimi vazhdon, kurse miopinë e tij...

Raporti për votimet në OBK, Shqipëria nuk figuron ndër aleatët kryesorë...

Shqipëria e konsideron SHBA-në aleat strategjik, por votimet në OKB tregojnë për një ftohje të shpejtë të kësaj aleance. Brenda një viti, pozicioni i Republikës...

Erdogan mesazh popullit: Bëhuni gati për luftë…

Presidenti turk mendon se Siria do të sjellë konfliktin e tretë botëror. Duke folur nga një eveniment për shëndetësinë, Rexhep Taip Erdogan, tha se...

Situata e krijuar në SHBA, reagon ashpër Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka fajësuar ligjvënësit demokratë për mbyllje të qevrisë federale, që filloi pas mesnatës nga e premtja në...

Jepet alarmi: Po afrohet ‘Cikloni Bombë’, temperatura ekstremisht të ftohta

Bregu Lindor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatitet për mbërritjen e një cikloni të fuqishëm që do të sjellë temperatura të ftohta...

Neranxi zgjedh te falënderoje Father Karavella te Washingtonit per Himaren

Biznesmeni i njohur, aktivisti luftarak për te drejtën e pronës ne Himarë dhe për te drejtat e tregtareve te Shqipërisë, Nikollaq Neranxi nuk e...

Vuçiç: Rusia të jetë ndërmjetësuese mes Serbisë dhe Kosovës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se Beogradi pret nga Rusia që të jetë ndërmjetësuese në zgjidhjen e çështjes së Kosovës, shkruajnë mediat serbe. Gjatë...

Çfarë po ndodh? Rrethohet Kim Jong-un, por nuk e bën SHBA

Flota kineze ka filluar stërvitjet katërditore në brigjet e Koresë së Veriut, pak pasi Peniani paralajmëroi se veprimet e Uashingtonit po e shtyjnë rajonin...

“Bomba” e BBC-së, zbulon marrëveshjen e pistë të SHBA-së dhe Britanisë...

BBC ka zbuluar detajet e një marrëveshjeje të fshehtë, që bëri që qindra luftëtarë të ISIS-it dhe familjet e tyre të largohen nga Raqqa,...

Deklarata e fortë nga SHBA/ Hoyt Yee: Të bojkotohen…

Rryma të rrezikshme janë shfaqur në Ballkan që kërkojnë një angazhim më aktiv dhe më të dukshëm të Shteteve të Bashkuara për të mos...