Home Tags USA

Tag: USA

“Bomba” e BBC-së, zbulon marrëveshjen e pistë të SHBA-së dhe Britanisë...

BBC ka zbuluar detajet e një marrëveshjeje të fshehtë, që bëri që qindra luftëtarë të ISIS-it dhe familjet e tyre të largohen nga Raqqa,...

Deklarata e fortë nga SHBA/ Hoyt Yee: Të bojkotohen…

Rryma të rrezikshme janë shfaqur në Ballkan që kërkojnë një angazhim më aktiv dhe më të dukshëm të Shteteve të Bashkuara për të mos...

Me SHBA-në apo Rusinë? Daçiç i kthen përgjigje ultimatumit të “Buldozerit”

Serbia dëshiron ta ruajë ekuilibrin e ndjeshëm ndërmjet Rusisë dhe Perëndimit, ka thënë ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, duke e refuzuar thirrjen...

Gjykatat amerikane, larg burgut për vartësit e drograve, ofron program rehabilitimi

Gjykatat amerikane kanë filluar t’i trajtojnë rastet e drogave nga këndvështrimi i shëndetit publik, në përpjekje për të ndihmuar ata që kanë krijuar varësi...

Rikthehet “Buldozeri”, ka një mesazh të rëndësishëm

Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee, thotë se vendet që dëshirojnë anëtarësim në Bashkimin Evropian duhet këtë ta tregojnë...

Çfarë dëmesh i solli Kina Kim Jong-Un?

Tregtia e Kinës me Korenë e Veriut ulet pasi sanksionet bërthamore më në fund fillojnë të kafshojnë Tregtia e Kinës me Korenë e Veriut ra...

Nga vrasja e Trumpit te fundi i botës, parashikuesja kolumbiane trondit...

Deseret Tavares, thotë se 6 qytete amerikane do të shkatërrohen në një sulm bërthamor. Parashikuesja e vdekjes së këngëtarit të famshëm meksikan, tërmeteve në Kili...

Flet CIA: Ja si ishte i organizuar shërbimi sekret prej 10...

CIA ka dhënë detaje se si ishte i organizuar spiunazhi shqiptar më 1950. Përmes disa dokumenteve të deklasifikuara, amerikanët bëjnë një panoramë të të...

Tronditet SHBA, al-Baghdadi është gjallë dhe u jep një mesazh

ISIS ka shpërndarë një fjalim të ri nga udhëheqësi i tij, Abu Bakr al-Baghdadi. Kjo është hera e parë pas shumë thashethemeve rreth vdekjes...

Punë në SHBA? Ambasada amerikane zbulon kriteret që duhet të plotësoni

Shqiptarët tashmë mund të aplikojnë për vizë të përkohëshme punësimi në SHBA duke ndjekur kriteret e përcaktuara nga shteti amerikan. Ambasada amerikane ka publikuar...