Home Tags Vangjel Dule

Tag: Vangjel Dule

‘Luftë’ mes deputetëve! Refuzojnë Rusinë për SHBA-në

Konstituimi i grupeve parlamentare të miqësisë me shtetet e tjera ka përfshirë deputetët e Parlamentit Shqiptar në një betejë dhe garë të nëndheshme. Anëtarët e...

Zheji perplaset me Dulen per perdorimin e fjaleve greke nga Rama!

Përdorimi në Parlament nga Kryeministri Rama i fjalëve greke "Qirje dhe Palikari", për Vangjel Dulen është i pasaktë. Në emisionin "Zonë e Lirë", të...

Vangjel Dule, deklaratë e fortë për Ramën: Kam fakte për…

Kreu i PPDNJ, Vangjel Dule në studion e Zonë e Lirë të Arjan Canit, bëri një deklaratë të fortë kur tha se, Rama po...

Habit Artur Zheji: Vangjel Dule, bashkëpuntor i Ramës…

Gazetari Artur Zheji, i ftuar në emisionin "Zonë e Lirë", duke komentuar zhvillimet në Himarë si shumica nga kompjuteri ne zyren e tyre, tha...

Qirje Saliu …ik kërceni palikarin, keto jane fjalët e Kryeministrit në...

Replika të ashpra janë duke u zhvilluar sot në parlament. Debati për Himarën u hap nga Kryeministri Edi Rama i cili i kërkoi Bashës...

Prishja e objekteve – Vangjel Dule: Qëllimi i Ramës, të shpërngulë...

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule , ndodhet sot në Himarë ku ka nisur shembja e godinave,  shtëpi banimi, biznese që  preken nga plani urbanistik...

Replika e Ramës për Dulen: Nuk je mendjeleshtë, je i qëllimshëm

Ka nisur me replika në Kuvend diskutimi i ligjit për pakicat kombëtare. Rama deklaroi se Dule qëllimisht interpreton fjalën e Ramës për interesat e tij. Edi...

Kuvend/ Dule: Pse pr.ligji për pakicat paraqitet nga ministrja e Jashtme?...

Në seancën e Kuvendit po diskutohet pr.ligji për pakicat kombëtare, ndërsa u pane ne trasmetim direkt replikat mes kreut të PBDNJ, Vangjel Dule me...

Dule: Në Himarë po shpronësohen grekët. Habit Kumbaro: S’ka minoritet grek...

Për të diskutuar mbi planin e zhvillimit të Himarës dhe përplasjen, jo vetëm me një pjesë të banorëve atje, por edhe më Athinën, në...

Vangjel Dule reagon për Skënderbeun dhe i çon mesazh të fortë...

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka reaguar për mbulimin e bustit të Skënderbeut gjatë ceremonisë së faljes së Kurban Bajramit. Në një koment në rrjetin...