Home Tags Vangjel Dule

Tag: Vangjel Dule

Replika e Ramës për Dulen: Nuk je mendjeleshtë, je i qëllimshëm

Ka nisur me replika në Kuvend diskutimi i ligjit për pakicat kombëtare. Rama deklaroi se Dule qëllimisht interpreton fjalën e Ramës për interesat e tij. Edi...

Kuvend/ Dule: Pse pr.ligji për pakicat paraqitet nga ministrja e Jashtme?...

Në seancën e Kuvendit po diskutohet pr.ligji për pakicat kombëtare, ndërsa u pane ne trasmetim direkt replikat mes kreut të PBDNJ, Vangjel Dule me...

Dule: Në Himarë po shpronësohen grekët. Habit Kumbaro: S’ka minoritet grek...

Për të diskutuar mbi planin e zhvillimit të Himarës dhe përplasjen, jo vetëm me një pjesë të banorëve atje, por edhe më Athinën, në...

Vangjel Dule reagon për Skënderbeun dhe i çon mesazh të fortë...

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka reaguar për mbulimin e bustit të Skënderbeut gjatë ceremonisë së faljes së Kurban Bajramit. Në një koment në rrjetin...

Mbledhja e Keshillit Bashkiak Himare, Dule thirrje ambasadorëve të SHBA dhe...

Mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak të Himarës do të zhvillohet në fshatin Kuç. Zgjidhja është gjetur nga kreu i Bashkisë Gjergji Goro pas...

Vangjel Dule qeveria e re: Rama, vetë-garanci e dështimit perfekt!

Vangjel Dule kryetar i PBDNJ dikur aleat i PS, sot në opozitë me PD është i qartë për dështimin e qeverisë Rama 2, në...

Rama per ish-aleatët: Duan të bëhen ministra e kushërinjtë t’i kenë...

Edi Rama thumboi sot nga Berati dy aleatët e Lulzim Bashës, Nard Ndokën kreun e PDK-së dhe Vangjel Dulen e PBDNJ-së, duke u shprehur...

Edi Rama për te marre disa vota me shume po nxit...

Nga Xarra, kryeminisri Edi Rama ne cilesine e kryetarit te PS, sulmoi kandidatët në listën e PD-së për Vlorën, Vangjel Dulen, kreun e PBDNJ-së...

Listat e PD, ja ku renditen Shehi, Ndoka e Dule…

360grade.al ka zbuluar të satët do të renditen aleatët e Bashës në listat e PD, për zgjedhjet e 25 qershorit. Burime nga PD bëjnë...

Basha, negociata të vështira me Vangjel Dulen dhe Agron Duken

Kur kanë mbetur edhe pak kohë, nga afati i dorëzimit të listave për kandidatët për deputetë, mes PD dhe PBDNj, PD dhe PAA nuk...