Home Tags Vjollca Hoxha

Tag: Vjollca Hoxha

Zyrtare/ Ben Blushi merr drejtimin e Top Channel

Nga sot politikani, gazetari dhe shkrimtari Ben Blushi do të drejtojë televizionin Top Channel. Lajmi është zyrtar nga kjo media e cila shkruan se...

Vjollca Hoxha shet aksionet e ‘Lori Caffe’ për 1.2 milionë euro

Valtelina, një nga përpunuesit më të mëdhenj të kafesë në vend, tregtues i markës Lori Caffe, ka ndryshuar strukturën e aksionerëve. Sipas të dhënave zyrtare...

Ja pse Top Channel shkarkoi Sokol Ballën

Konflikti mes Edi Ramës dhe Top Channel ka prodhuar efektin e parë, jo brenda qeverisë, por brenda televizionit. Burime për Syri.net bëjnë me dije...

Krasta flet për Top Channel dhe raportet me Vjollca Hoxhën

Adi Krasta realizoi një sezon të “E Diell”, në Top Channel, program që pati një mbështetje të fortë të kritikës e vlerësim publik, por...

Gratë milionere të Shqipërisë, ja kush janë më të pasurat...

Cilat janë femrat më të mëdha sipërmarrëse për vitin 2016 dhe sa fitojnë bizneset në pronësi të tyre? Pse subjektet e drejtuara nga gratë...

Vjollces i shërbejnë të gjithë! (Denoncimi i fortë i ish-kryetares së...

Ish-kryetarja e AMA-s (Autoriteti i Medias Audiovizive) Endira Bushati, denoncoi të premten dhënien e licencës së tretë Kombëtare të transmetimeve për kompaninë ADTN, e...

Top Channel ne udhekryq ligjor dhe politik!?

Ajo që përflitej ndodhi. Kriza në Top Channel tashmë është bërë publike dhe fati i televizionit më të madh në vend është realisht në...