Tags Posts tagged with "Vladimir Putin"

Tag: Vladimir Putin

Nuk do ta besoni si reagon Putin pasi kamerierit i bie...

Në një ceremoni ku ndaheshin çmime, dëgjohet një zhurmë, e cila thuhet se ishte nga rënia e një tabakaje me gota. Por fakti pse është...

Habit Putin nënshkruan “ligjin e shpullës”!

Presidenti rus, Vladimir Putin ka nënshkruar një ligj që e konsideron vetëm si shkelje administrative rastet e dhunës në familje ku në të përfshihen...

Zjarr lufte? Mediat serbe: Putin gati ushtrinë, do ndërhyjë në Kosovë

“Nëse shqiptarët do sulmojnë veriun e Kosovës, Putin ka gati ushtrinë për të ndërhyrë”. Kështu shkruajnë mediat serbe, duke i fryrë zjarrit të luftës...

Putin është vrasës? Shokon përgjigjja e Trump: Po ne, s’jemi? (VIDEO)

Në një intervistë me Bill O’Reilly në Fox Neës, presidenti amerikan Donald Trump u pyet nëse presidenti rus Vladimir Putin ishte vrasës? Ai tha...

Trump-Putin, takimi që të gjithë po e presin

Presidenti amerikan Donald Trump ka pranuar ftesën e kancelares gjermane Angela Merkel, për të marrë pjesë në samitin e G20 në që do të...

Telefonata e shumëpritur Trump Putin u krye!

Telefonata e shumëpritur u krye. Donald Trump dhe Vladimir Putin folën me njëri-tjetrin për 50 minuta pasditen e së shtunës. Komunikimi i parë mes dy...

Sot zhvillohet telefonata më e rëndësishme në botë

Sot pritet një prej telefonatave mbase më të rëndësishme të viteve të fundit, ajo mes presidentit të ri amerikan Donald Trump dhe homologut të...

Ismail Kadare: Mendimi im për Vladimir Putin dhe Donald Trump

Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare është një figurë madhore e letërsisë. Librat e tij të botuar nga “Fayard” janë epope të mrekullueshme në zemër të...

Profesori i Harvardit: Në mars Putini do testoje Trumpin me trazira...

Thomas E. Ricks, profesor i Harvardit, dhe ish gazetar i mediave më prestigjioze në botë, si “Wall Street Journal” dhe “Washington Post”, ka shkruar...

Mediat serbe shkruajnë: Është mbyllur pakti, Putin do të njohë Kosovën

“Putin do të njohë Kosovën”, ky është tituli kryesor në gazetën më të madhe në Serbi, ‘Blic’. Në shkrimin e faqes së sotme, kjo...