Home Tags Vladimir Putin

Tag: Vladimir Putin

Fundi i Putinit/ Pas 2024 asgjë nuk do të jetë e...

Deri te zgjedhjet presidenciale në Rusi kanë mbetur edhe gjashtë javë dhe fitorja e Vladimir Putin më 18 mars padyshim se do të ndodhë. Megjithatë,...

Trondit Putin: Kim Jong Un politikan i pjekur, fitues ndaj Donald...

Në një deklaratë të fundit për mediat, presidenti rus Vladimir Putin është shprehur me fjalë pozitive për Kim Jong Un. “Ai ka dalë fitues...

Putin lëshon alarmin: Serbia do të përballet me një goditje të...

Serbia do të ballafaqohet me një goditje të madhe në vitin 2018, paralajmërimi erdhi drejtpërdrejt nga presidenti i Rusisë Vladimir Putin! Informacionet, planet e sulmit,...

Ndërhyrja ruse, Trump: Hetimi do të trajtohet ndershmërisht

Presidenti amerikan Donald Trump tha se beson që do të trajtohet ndershmërisht nga hetimi që po shqyrton përfshirjen e mundshme ruse në zgjedhjet presidenciale...

Vuçiç: Rusia të jetë ndërmjetësuese mes Serbisë dhe Kosovës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se Beogradi pret nga Rusia që të jetë ndërmjetësuese në zgjidhjen e çështjes së Kosovës, shkruajnë mediat serbe. Gjatë...

Terroristë të Isis të kapur në Rusi falë ndihmës së CIA-s...

Botuar në Le Parisien Përktheu Dr. Diana Skrapari Terroristët e dyshuar synonin katedralen Notre-Dame-de-Kazan dhe vende të tjera "shumë të frekuentuara" në Shën Petersburg. Presidenti rus...

Putin paralajmëron masakër!

Presidenti i Rusisë mbajti konferencën vjetore për shtyp. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, deklaroi se marrëveshja e Minskut për armëpushim në Ukrainë nuk po funksionin,...

Jeruzalem: Putin dhe Erdogan paralajmërojnë për rifillimin e tensioneve. Nga Diana...

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin paralajmëruan të hënën në një konferencë të përbashkët shtypi se njohja e...

Putin urdhëron tërheqjen e trupave ruse nga Siria Nga Diana...

Vladimir Putin të hënën urdhëroi tërheqjen e një pjese të rëndësishme "të trupave ruse të vendosura në Siri, pas dy vitesh të funksionimit, që...

Vizita e Putinit në Egjipt, a po forcohet kjo aleancë strategjike?...

Presidenti rus Vladimir Putin zhvilloi bisedime të hënën me homologun e tij egjiptian Abdel Fattah al-Sisi mbi konfliktin izraelito-palestinez, gjatë një vizite në Kajro...