Home KRYESORE Rama – Meta, ku do takohemi…?

Rama – Meta, ku do takohemi…?

Rubrika “Thashetheme” bën me dije se sipas burimeve kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamenti Ilir Meta u takuan perseri ne pak dite ne Selinë e Parlamentit për rreth 45 minuta. Qëllimi i takimit kane qene negociatat për te vendosur se ku do jete takimi i radhës nga ku do vendoset nëse qeveria do te ri-formatohet ose jo! Sipas te njëjtave burime, ne negociata dominon propozimi qe sugjeron vilat e qeverise ne Malin e Dajtit si vend me te përshtatshëm se Gjiri i Lalzit dhe menyja nuk do te jene ngjalat, por peshk krap edhe pse takimi behet vend malor…!

Share: