Home KRYESORE Lajme nga Katundi Bllok…

Lajme nga Katundi Bllok…

Nga Monika Spahivogli

Ai: jeton ne Katundin Bllok.
Ka nje shtepi te mrekullueshme me vlere 400 mije Euro.
Thote qe i ka futur edhe 400 mije te tjera aredim (dhe eshte beqar-te pakten keshtu thote).
Tek restoranti diku afer ka shtruar nje tryeze me Karkaleca deti e vere te shtrenjte Franceze (sigurisht nuk eshte vetem). Faqet kuq kuq dhe hareja ne maksimum.
Nje moment, uluret ne telefon dhe e mbyll. Pese minuta me vone, nje grua kocke e lekure zbret duke qare:
-Po te lutem o shef mos me hiq nga puna.
Teksa qan, syte i mban tek tavolina dhe gelltitet.
Ik tani mu zhduk se me preve oreksin!!!! I hakerrehet ai.
Gruaja iken…
-Mizerja-i kthehet djaloshi faqekuq shoqerueses. I jap 200L ne dite dhe ushqim (!!!) dhe nuk ka mbaruar akoma pastrimin!!!
Djaloshi duket se ka urgjence per te vajtur ne shtepi pas karkalecave dhe veres ndaj nuk duron sa te shkoje ora 2 e drekes…..
Ka te drejte fundja. Ajo gruaja vetem te pastroje shtepine di…

Share: