Home KRYESORE Anullohen festimet ne Bruksel, informacione per sulme terroriste!

Anullohen festimet ne Bruksel, informacione per sulme terroriste!

Në Bruksel kryeqytetin e Belgjikës nuk do të ketë fishekzjarre dhe festime të tjera natën e ndërrimit të viteve dhe kjo, për shkak të rrezikut nga sulmet terroriste.

Lajmi e ka bërë te ditur Kryeministri belg, Charles Michel, i cili tha se vendi është marrë pas informacioneve për sulme të mundshme terroriste natën e ndërrimit të viteve.

Po ashtu edhe kryebashkiaku i Brukselit, Yvan Mayeur, foli te enjten mbi vendimin për të anuluar festimet duke shtuar se ai vendim është marrë pas një takimi që ai ka pasur edhe me Ministrin e Brendshëm.

Share: