Home I pakategorizuar Fevziu kritiken e ben ndaj Rames dhe as e cek Berishen…

Fevziu kritiken e ben ndaj Rames dhe as e cek Berishen…

Gazetari Blendi Fevziu duke komplimentuar kryeministrin Edi Rama qe kerkoi ndjese per dekorimet qe ju bene nga qeveria e tij persekutoreve  te regjimit komunist  pyet qe ne titull te editorialit te tij ne Opinion.Al se kujt i kerkoi ndjese Edi Rama!? Me tej ben nje skaner te plote te asaj qe i ka bere ai regjim shoqerise dhe atyre qe jane fyer drejtepersedrejti nga keto dekorime absurde, por nuk thote asnje fjale per pergjegjesite e ish kryeministri Sali Berisha te cilin Rama e beri pergjegjes! Mos bere kjo analize per kete ane te rendedishme te kesaj periudhe, cdo fjale mbetet thjeshte retorike z. Fevziu. Dualizmi ndaj te shkuares komuniste ne Shqiperi eshte me i thelle se kufiri i kesaj shumice qeverisese, dhe analiza mbetet gjysmake nese shohim vetem artikulimin e politikes dhe nuk interpretojme qartazi performancen komuniste te politikes ne keto 25 vite te pluralizmit politik ne Shqiperi!

Ja cfare thote ne editorial Blendi Fevziu: E lexoni te plote duke klikuar ketu

Share: