Home I pakategorizuar Ilir Meta sipas meje..

Ilir Meta sipas meje..

Nga Dritan Hila

Politika dhe diplomacia, nuk jane akademi te moralit por mekanizma te administrimit te botes dhe njerezve. Administrim i cili jo gjithmone behet me mjete dhe metoda puritane. Nje krize po zhvillohet ne Kosove. Dhe ai qe ka marre persiper ne emer te shtetit shqiptar te perpiqet ta ndihmoje zgjidhjen e saj, eshte nje ujk i vjeter i politikes, pavaresisht pamjes prej babaxhani qe jemi mesuar ta njohim kohet e fundit. Nje personazh qe per ndjekesit e tij eshte Zot, per te tjeret nje pazarxhi i paskrupullt, dhe per disa “njeriu malinj” i politikes shqiptare. Por qe çuditerisht perendimoret sa here duan te ndalojne turrin e Nanos ne 2005-en, furine e Berishes ne 2013-en, te mbajne ne kontroll Ramen, dhe se fundmi te perpiqen te vene rregull ne politiken kosovare, zgjedhin ate: Ilir Meten. Ju pelqen apo jo, kjo eshte nje analize e ftohte!

Artikullin e plote ne gazeten Koha Jone.

Share: