Home KRYESORE Kosovarja mund serben dhe fiton medaljen e artë.

Kosovarja mund serben dhe fiton medaljen e artë.

Kosovarja mund serben dhe fiton medaljen e artë. mediat bejne me dije se kosovarja, Diellza Dragusha ka fituar medaljen e artë në në Kampionatin Ballkanik të karatesë të U-21 ”“ +68 kg që është duke u mbajtur në Dubrovnik. Ajo në ndeshjen finale mposhti garuesen e Serbisë duke dhuruar një kënaqesi te veçante te gjithë bashkëkombësve edhe pse vetëm një ndeshje sportive…

Share: