Home KRYESORE Trump, Corbyn, Le Penn a mund te lihet bota ne duart e...

Trump, Corbyn, Le Penn a mund te lihet bota ne duart e ketyre…!?

Nga Klodian Tomorri

Ne SHBA, aktualisht favoriti per te marre nominimin e konservatoreve si kandidat per president eshte nje njeri qe ben thirrje per te damkosur njerezit sipas fese dhe qe nuk ka asnje lidhje me vlerat qe i kane bere SHBA-te kombin me madheshtor ne bote.

Ne Britanine e Madhe, kryeministri ne hije eshte nje idiot qe citon Enver Hoxhen.

Ne France, fronti demokratik i Mari Le Penn, nje parti naziskine eshte aktualisht forca e pare politike.

Supozoni pak sikur neser bota te drejtohet nga keta.

A mund ta lesh Ameriken, vendin qe inspiron lirine, begatine, dhe shpresen ne cdo cep te botes ne duart e nje njeriu te papergjegjshem si ky?

Nese konservatoret do nominojne Trumpin, per here te pare, do i shoh zgjedhjet ne SHBA duke bere tifo per liberalet e majte. Nuk e kisha menduar se mund te ndodhte ndonjehere kjo. But never say never…!

Share: