Home KRYESORE Kosovë, arrestohen dy të dyshuar për terrorizëm

Kosovë, arrestohen dy të dyshuar për terrorizëm

Policia e Kosovës ka arrestuar 2 persona ne aeroportin e Prishtinës. Të dy personat kanë qenë nën hetime nga Drejtoria Kundër Terrorizmit dhe Prokuroria Speciale. Sipas mediave kosovare ata akuzohen për vepren penale organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist. Personat kanë qenë pjesë e ISIS-it në Siri dhe Irak për një periudhë kohore nga një vit deri në një vit e gjysmë. Ndaj tyre është caktuar masa e arrestit me burg për 48 orë, njoftoi për mediet mbrëmje e së hënës zëdhënësi i policisë, Daut Hoxha

Share: