Home KRYESORE Toni, si kepucet e majta te 44-s?

Toni, si kepucet e majta te 44-s?

Nga Ylli Dylgjeri

Edhe…Tony Bler e pëson nga “dekriminalizimi” britanik! Pas ketij lajmi, qe na e sjell Telegrafi britanik, na u kujtua propaganda e Partise gjate luftes se dyte botrore, “se britaniket na hidhnin nga ajri vetem kepuce te majta…!” qe sna hynin ne pune ne luften tone.

Ne, ne ate kohe dhe ne kete kohe, edhe se besuam kete ndihme gjysmake te britanikeve, por kaluan 60 vjet dhe britaniket perseri “na hodhen Tonin” e majte, qe tashme i hyri ne pune vetem vetes dhe ndonje tjetri ketu…

Koha do ta tregoje se kush e veshi kepucen e majte Tony, ne vitin 2015. Kepuce e ngushte… Kallot kane filluar te na dhembin. Pritet te operohen. Perndryshe, do ecim zbathur sic e kemi ne tradite.

(Sipas “The Telegraph”…jo i Engjell Musait)