Home KRYESORE VOA: Edi Rama dhe Ilir Meta me mosmarreveshje

VOA: Edi Rama dhe Ilir Meta me mosmarreveshje

“Zëri i Amerikës” ka përgatitur përmbledhjen e ngjarjeve të vitit që mbyllëm. Duke komentuar përplasjen mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Kuvendit, Ilir Meta, VOA thekson se: “Palët shpeshtojnë takimet publike me njëra tjetrën, por duket se mosmarrëveshjet vetëm sa mbulohen përkohësisht”. Ju mund te gjeni përmbledhjen e plotë e plote ne Voa.Al e cila fillon me faktin sr më shumë se zhvillimet politike të ngarkuara si zakonisht me zhurmë, përplasje e ndarje, viti 2015, do të mbahet mend ndoshta më tepër për një ngjarje të veçantë, që bashkoi të gjithë shqiptarët duke u bërë ata krenar si komb.

Share: