Home KRYESORE Prokuroria per parkun nis procedim penal ndaj Bashkisë së Tiranës

Prokuroria per parkun nis procedim penal ndaj Bashkisë së Tiranës

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për ligjshmërinë e ndërtimit të parkut të fëmijëve te liqeni artificial, për akuzën e “ndërtimit të paligjshëm” dhe “shpërdorim t detyrës”.

Zyra e shtypit pranë kryeprokurorit Adriatik Llalla konfirmoi këtë fakt, për ABC News. Sipas mediave te ndryshme thuhet se regjistrimi i procedimit penal është bërë pasi nga verifikimi paraprake janë konstatuar se ka element të veprës penale.

Kallëzimin në prokurori e kanë bërë përfaqësues të shoqërisë civile dhe ato të partisë demokratike.

Share: