Home KRYESORE Shoqeria autike qe tallet me autizmin

Shoqeria autike qe tallet me autizmin

Nga Mentor Kikia

Tirana u paralizua te shtunen paradite, si asnjehere, per shkak te nje maratone per autizmin. Nxenes shkollash dolen me urdher te vraponin ne bulevard. Burra e gra qe ne cdo 100 Metra benin selfi dhe hidhnin ne fb duke thene “vrapoj” per autiket.

Jemi nje shoqeri e ndjeshme, apo jo? Per te dale ne television bejme namin. Jemi me ju. Nuk jeni vetem! U drejtohen pushtetaret autikeve. Por ndersa per show turren te gjithe, harrojme qe jemi vendi ku ska asnje spital a qender trajtimi per keta femije dhe eshte vetem klinika e Liri Berishes ku ben 10 mije leke vetem te te pyesin si e ka emrin fëmija dhe sa vjec eshte.

Interesi per autiket ketu duket, jo se sa kalamaj dlalin ne bulevard dhe sa kamera I filmojne. Kjo eshte dita e autizmit, ne fakt duhet te jete DITA e gjithe shpitareve

Share: