Home KRYESORE Ismail Kadare ne gjendje te mire shendetesore pas operacionit

Ismail Kadare ne gjendje te mire shendetesore pas operacionit

Shkrimtari shume i njohur shqiptar Ismail Kadare ka realizuar me sukses ndërhyrjen kirurgjikale dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. Ai po mbahet ende nën kujdesin e mjekëve pas ndërhyrjes që realizoi. Të njëjtat burime thanë se brenda 2 ose 3 ditësh ai të lërë ambientet e spitalit. Shkrimtari 80-vjeçar vuan nga problemet urologjike dhe para dy ditësh u shtrua me urgjencë në një spital privat në Tiranë. Aktualisht Kadare ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Share: