Home KRYESORE Pse Meta nuk ka një përgjigje per koalicioni parazgjedhor PS-LSI ne 2017?

Pse Meta nuk ka një përgjigje per koalicioni parazgjedhor PS-LSI ne 2017?

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, e shmangu një përgjigje të drejtpërdrejtë sot nëse do të ketë koalicion parazgjedhor me PS-në në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Edi Rama dite me pare lajmeroi se shume shpejt do percaktohet platforme e koalicionit para zgjedhor PS me LSI!

I pyetur nga gazetarët në përfundim të seancës hapëse të sesionit të ri të Kuvendit, Meta u shmang duke thënë se ka ende nevojë për reflektim për mënyrën e funksionimit të koalicionit PS-LSI.

Qartazi, zëra të shumtë thonë se LSI do të dalë e vetme në zgjedhjet e ardhshme, ndërsa për koalicionet do të vendoset pas daljes së rezultateve. “Sidoqoftë deri atëherë është ende herët dhe se marrëdhënia mes dy “vëllezërve armiq” të së majtës ka shumë të papritura.” shkruan Lapsi.al.

Ne do te na duhet kohe akoma per ta mesuar nje gje te tille, por pertej nesh duket se edhe Edi Rames dhe Ilir Metes do i duhet kohe për ta mësuar ata vete një gjë tille…

Share: