Home KRYESORE Braho komenton dëshirën e Nishanit për një mandat të dytë. Ja cfare...

Braho komenton dëshirën e Nishanit për një mandat të dytë. Ja cfare thote:

Kreu i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, ka komentuar deklaratën e presidentit Bujar Nishani që do të rikandidojë për një mandat të dytë në krye të shtetit.

Sipas Brahos presidenti ka përcjell mesazhe përçarëse dhe shumë veprime të tij kanë qenë të pasakta politikisht e ligjërisht ndaj dhe kjo deshire eshte enderr ne sirtar!

“Kjo është një ëndërr e parealizueshme për këtë President. Dikush i ka thënë që është kryetar i Partisë Demokratike. Mjaft veprime të tija, jo vetëm kanë qenë të pasakta ligjërisht dhe politikisht, por kanë përcjellë mesazhe përçarjeje”, ka thënë Braho per Ora News.

Share: