Home KRYESORE Shikoni si flet greqisht Edi Rama kur ia do puna (VIDEO)

Shikoni si flet greqisht Edi Rama kur ia do puna (VIDEO)

Në fund të intervistës dhënë për televizionin grek Skai, kryeministri Rama u pyet nga gazetari nëse e fliste gjuhën greke.

“Unë nuk flas fare greqisht, mamaja ime pak ,gjyshja ime shumë, edhe pse ato vijnë nga i vetmi fshat në radhën e zonës së Himarës që asnjëherë nuk kanë folur greqisht, por vëllai im flet”, u shpreh Rama.

Por ndërkohë në videon më poshtë shihet Rama në një fjalë përshëndetëse në gjuhën greke.

Ajo është bërë gjatë kohës kur ai ishte kryebashkiak i Tiranës. Përshëndetja e shkurtër në gjuhën greke i drejtohej Jorgo Papandreut, ish-kreut të PASOK-ut dhe një prej miqve të tij.

Nga theksi kuptohet se greqishtja e Ramës lë shumë për të dëshiruar dhe se përballë tij do të ketë pasur me siguri promter. Por kur ia do puna të flasë greqisht, sforcimi është i përligjur.

Shihni pamjet!/LAPSI.AL/

Video:
Share: