Home KRYESORE Koncerti i Vjenës në Tiranë? Tenori Agim Hushi thirrje Ramës: Mos bëj...

Koncerti i Vjenës në Tiranë? Tenori Agim Hushi thirrje Ramës: Mos bëj show me Shkëlzen Dolin

Nga Agim Hushi

Te dashur miq qe me keni shkruar ne inbox dhe me kini kerkuar tju ndihmoj per bileta per koncertin e mikut tim, violinistit Shkelzen DOLI.

Ju sqaroj se pari se menyra se si po reklamohet ky koncert per arsye te ndryshme, perfshire ato partiake, nuk eshte as e vertet, as profesionale.

Per kete nuk mund te gjykohet miku im i mire dhe violinisti i mrekullueshem Shkelzen Doli.

NUK PO VJEN FILARMONIA E VIENES NJE DIT PAS KONCERTIT TRADICIONAL TE FAMSHEM NE VIENE, ME 1 JANAR, POR NJE ANSAMBEL ME 5 VETE NGA VIENA, ME INSTRUMENTISTE ME ORIGJINE NGA VENDE BALLKANIKE, PJESE E TE CILIT ESHTE DHE SHKELZENI.

Kete njoftim e bej per te sqaruar miqt e mije ketu ne Tirane dhe per ti thene poltikes mos beje show-n e radhes me Shkelzen Dolin. talenti i te cilit ia vlen te degjohet edhe i vetem ne skene, dhe qe do te mbushte sallen edhe pa ndihmen e Partise.

hushi

Ja çfarë shkruan Rama për koncertin e 2 janarit në Pallatin e Kongreseve

rama

rama 2

 

Share: