Home KRYESORE Policia konfirmon vrasjen e ambasadorit grek, e dyshuar gruaja e tij

Policia konfirmon vrasjen e ambasadorit grek, e dyshuar gruaja e tij

Policia braziliane konfirmoi të premten se ambasadori grek në Brazil, Qiriakos Amiridhis është vrarë dhe pastaj është djegur në makinë, ku e dyshuar për këtë vepër është gruaja e tij!

Policia e Rio de Zhaneiros ka gjetur sot trupin e pajetë brenda një makine të djegur, e cila ishte marrë me qira nga ambasadori grek Qiriakos Amiridhis.

Ministria e Jashtme greke ka konfirmuar se trupi është i përfaqësuesit diplomatik te saj, i cili rezultonte i zhdukur prej disa ditësh.

59-vjeçari ishte zhdukur prej tre ditësh pasi udhëtoi drejt Rios nga Brasilia për festimet tradicionale të Vitit të Ri në plazhin e Kopakabanas.

Një pjesëtar i stafit të Ambasadës ka vazhduar të shkëmbejë mesazhe me numrin e ambasadorit edhe pas zhdukjes, pa qenë i sigurt nëse ishte duke folur me shefin e tij.

Share: