Home KRYESORE Revoltohet Kreshnik Spahiu, bën thirrje për ti vënë zjarr parlamentit

Revoltohet Kreshnik Spahiu, bën thirrje për ti vënë zjarr parlamentit

AK TAKIM ME QARKUN E TIRANES - Kreshnik Spahiu, duke folur gjate takimit te pare te Aleances Kuq e Zi per qarkun e Tiranes, ne Teatrin e Operas dhe Baletit TKOB.

Kreshnik Spahiu njihet për mënyrën radikale, sesi drejton lëvizjen e tij politike Aleanca Kuqezi, por duket se së fundmi durimi i tij ndaj klasës politike qeverisëse është sosur.

Ai sot në faqen e tij të Facebook, ka bërë thirrje për të rrethuar parlamentin dhe për ti vënë zjarrin dhe hedhur bomba.

Por shumë nga ndjekësit e tij nuk kanë qenë dakord, me këtë ide të Spahiut duke sugjeruar një rrugë më pak ekstreme se ajo me flakë e bomba; rrethim dhe eliminimin e të këtij parlamenti nëpërmjet votës në zgjedhjet e vitit që vjen.

Share: