Home KRYESORE ANTONIO TAJANI PRESIDENT I RI I PARLAMENTIT EUROPIAN

ANTONIO TAJANI PRESIDENT I RI I PARLAMENTIT EUROPIAN

ANTONIO TAJANI PAK MINUTA ME PARE U ZGJODH PRESIDENT I PARLAMENTIT EUROPIAN.

Tajani, nje politikan me shume eksperience i “Forca Italia” te Berlusconit, Nje nga figurat me te spikatura te Qendres se Djathte Europiane dhe te PartiVe Popullore.

Pa dyshim roli i tij do te jete shume i rendesishem ne perballimin e sfidave te ardheshme te PE dhe te vete te cilat sa vijne e behen me te veshtira.

Antonio Tajani ne garen e fundit te votimit ne Parlament mori 351 votes kundrejt 282 votave te Gainni Pittella 282.

Share: