Home KRYESORE Vdes papritur ambasadori i Rusisë në OKB

Vdes papritur ambasadori i Rusisë në OKB

Ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur ambasadori i Rusisë në OKB, Vitaly Churkin, i cili jeton në Nju Jork. Sipas mediave ruse, ambasadori Churkin mbushi 65 vjeç javën e kaluar. Diplomati rus më parë ka shërbyer si ambasador në Belgjikë, në Kanada dhe në NATO.

Share: