Home KRYESORE Hila sikur te isha kryeministri Edi Rama do zbrisja ne çadër dhe….

Hila sikur te isha kryeministri Edi Rama do zbrisja ne çadër dhe….

Nese do te isha kryeminister do te kisha zbritur ne çadër dhe te ftoja Lulzim Bashen te vinte ne zyre dhe te benim rishtas reformen territoriale.

Do ta kisha ndare Shqiperine qe te mundej edhe PD te fitonte gjysmen e zonave dhe te ushqente militantet e saj kur eshte ne opozite dhe une te mitë kur te nderrohen vendet.

Do ta kisha ftuar te ribenim edhe nje here statusin e nepunesit civil qe ky vend te fillonte e te vinte era shtet.

Do ta kisha ftuar te ribenim ligjin per sherbimin diplomatik, sepse interesat e ketij vendi jane me te gjata se 4 vjetet e nje mandati.
Do ta kisha ftuar te merrte gjysmen e institucioneve kushtetuese.
Kaq.

Qe te ndiheshin te gjithe aksionere te ketij trualli qe e quajme Atdhe

Share: