Home KRYESORE VIDEO/ Rama kapet edhe me gazetaret e “France24”

VIDEO/ Rama kapet edhe me gazetaret e “France24”

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka dhënë ditën edhe një intervistë për “France 24” ku ka folur për reformat në Shqipëri dhe protestën e opozitës.

Kryefjalë e Ramës ka qenë reforma në drejtësi. Ai u pyet për akuzat ndaj tij bërë prej opozitës. “Prandaj duhet bërë reforma në drejtësi që të hetojë pikërisht këto akuza”, tha Rama.

Ai u pyet edhe për Brexit dhe për tensionet e BE-së me Turqinë. Gjithashtu, Rama u pyet edhe per zgjedhjet ne Maqedoni ku gazetarja franceze e pyeti per “minoritetin” shqiptar atje.

Menjëherë Rama i eshte pergjigjur: “Nuk ka minoritet shqiptar ne Maqedoni, por etnitet shtetfromues dhe paqësor”, tha Rama.

Share: