Home KRYESORE Blushi: Rama dhe Basha do bashkeqeverisin

Blushi: Rama dhe Basha do bashkeqeverisin

Ben Blushi i ftuar në emisionin “Të Paeksposuarit”, të gazetarit Ylli Rakipi është shprehur se Rama dhe Basha pas një viti do bashkëqeverisin dhe sipas tij nuk do të ketë marrëveshje deri pas zgjedhjeve në Kavajë.

“Ajo që mund të them është se isha i bindur që s’kishte marrëveshje sot, është njësoj sikur të thuash se peshku ecën në bar. Palët sot janë më larg se para një jave. Përse? E para z. Basha nuk bën marrëveshje para Kavajës, z. Rama nuk do marrëveshje se po i shijon marrëzia e vetë, me një parlament. Donte marrëveshje vetëm me LSI, vuri Metën president, dhe LSI; futjen në zgjedhje, pra e përdori për legjitimitet për zgjedhje dhe tani ka ndryshuar kontratë nga katër ministra ka ofruar marrëveshje tjetër. Kjo është një marrëveshje për ndërkombëtarët, jo për shqiptarët. Të dyja palët nuk duan marrëveshje. Katër ministra dhe zv. mininistra nuk sjellin gjë, është një tentativë marrëveshje për bashkëqeverisje.” – u shpreh Blushi.

Share: