Home KRYESORE Ndersa partite Came haruan 27 qershorin, pas 73 vitesh dikush ngriti flamurin...

Ndersa partite Came haruan 27 qershorin, pas 73 vitesh dikush ngriti flamurin shqiptar në Çamëri

Pas shumë vitesh është ringritur në Çamëri flamuri shqiptar. Partite politike çame ne Shqiperi e harruan diten e gjenocidit te shtetit grekt kunder cameve te pafajshem zyrtarisht data 27 qershor. Ato u moren me zgjedhjet te cilat sigurisht nuk sollen asgje te re ne Shqiperi dhe per kauzen.

Nderkohe në një vend ku shqiptarëve u mohohen dhe u dhunohen të gjitha të drejtat e tjera elementare të njeriut, në një kohë kur ende nuk mund të hasesh asnjë tabelë rrugore në gjuhën shqipe, shikon flamurin shqiptar që valëvitet gjithë krenari.

Ai është ngritur në një fshat të quajtur “Arta” pa shkuar në Janinë, ndërsa poshtë tij janë germat greke të një restoranti. Nuk dihet se si është vendosur flamuri shqiptar aty, por të bëhet zemra mal teksa shikon në tokën shqiptare pas kaq shumë vitesh ngjyrat kuqezi. Ate q enuk bene partite politike e ka be bere nje hero i heshtuar!

Image

Share: